Covid-19 - aktuálne informácie v EÚ

V dôsledku zhoršujúcej sa situácie a s tým súvisiacich epidemických opatrení došlo k niekoľkým zmenám v cestovaní do susedných krajín. Pozrite si aktuálne podmienky a možnosti vycestovania za pracovnými ponukami.
 
Prechod cez Česko
Pre vstup na územie Česka platia nasledujúce pravidlá: 

Občania Slovenska môžu vstupovať do krajiny ako pred pandémiou COVID-19, a teda bez preukazovania účelu vstupu a bez obmedzenia dĺžky pobytu na území Česka. Ak ste sa zdržiavali len v krajine spadajúcej do zelenej zóny, nemáte po vstupe do Česka žiadne ďalšie povinnosti.

Pre tranzit cez Česko sú zrušené všetky obmedzenia pre krajiny v zelenej zóne, teda občania Slovenska, ktorí sa vracajú na Slovensko z krajín s nízkym rizikom nákazy ochorenia COVID-19 môžu tranzitovať cez Česko bez nóty Veľvyslanectva SR v Prahe.

POZOR: doba pobytu počas tranzitu na území ČR nesmie presiahnuť 12 hodín

Z pobytu v krajine v červenej zóne stačí pri tranzite a vstupe na územie Česka predložiť platný doklad totožnosti občana EÚ. Počas tranzitu cez ČR platí pre všetky osoby povinnosť nosiť ochranné prostriedky dýchacích ciest – rúška.

POZOR: Všetky osoby, ktoré od 18. septembra 2020 od 9.00 hod. vstúpia na územie SR, a ktoré počas predchádzajúcich 14 dní navštívili výlučne krajiny EÚ, sú povinné ísť do izolácie v domácom prostredí do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19.

(Aktualizované: 18/09/2020)

Prechod cez Rakúsko

Vnútroštátna vlaková a autobusová doprava premáva v rámci Rakúskej republiky bez obmedzení. Postupne, sa paralelne s uvoľňovaním hraničného režimu, obnovujú aj medzinárodné spojenia (v súlade s pôvodnými grafikonmi).
 
Obnovená je medzinárodná hromadná doprava medzi Slovenskom a Rakúskom.  
 
Vyhľadávanie cestovného spojenia medzi Slovenskom a Rakúskom
 
Vyhľadávanie vlakového alebo autobusového spojenia na webovej stránke OBB
 
Tranzit cez Rakúsko je možný bez ohľadu na to, či ide o príchod do Rakúska z krajiny bez obmedzení alebo aj s obmedzeniami vstupu. Najnovšie sa však vyžaduje povinne predložiť prehlásenie o tranzite.

(Aktualizované: 17/09/2020)

Vstup do Nemecka

Od 16. júna 2020 sú zrušené vnútorné hraničné kontroly na hraniciach Nemecka so susednými štátmi. Tranzitovať cez územie Nemecka je po odstránení kontrol na hraniciach možné bez obmedzení.
Podmienky návratu do SR
Voľný prechod cez hranice bez predloženia negatívneho COVID-19 testu, ako aj povinnosti absolvovať karanténu.

(Aktualizované: 17/09/2020)
 
Dôvera investorov v Európsku ekonomiku v auguste neklesla, preto Vám aj my vieme ponúknuť viacero zaujímavých montážnych projektov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle +421 918 878 852, alebo sa registrujte a pošleme vám viac informácií o našich ponukách. 

Tento oznam slúži informatívne. Priebežne Vás informujeme o ďalšom vývoji. 

Veľa zdravia, Tím Jurling

Vitajte, vyplňte nezáväzne registračný formulár.

Profitujte ako živnostník na overených stavbách v zahraničí.