Covid-19 - aktuálne informácie

Aj v súčasnej situácii máte možnosti pracovať s lepším zárobkom na stabilných zákazkách v Nemecku. Náš tím priebežne sleduje vývoj situácie ohľadom ponúk práce, povolení cestovať a tranzitov cez krajiny. Prečítajte si najnovšie informácie. Vaše otázky radi zodpovieme a vysvetlíme na tel. čísle +421 918 878 852, alebo sa registrujte a pošleme vám viac informácií o ponukách práce.

(Aktualizované: 28.05.2020)

Aké možnosti práce mám v súčasnej situácii ?

Aj napriek momentálnej situácii, je možnosť pracovať na stabilných a dlhodobých zákazkách v Nemecku. Viac o aktuálnych montážach tu.

Môžem teraz zostať v Nemecku dlhšie?

Na všetkých zákazkách je možnosť nepretržitej montáže počas celého mesiaca.

Ako vycestujem do Nemecka?

Tranzit pre občanov SR do Nemecka je možný v súčasnosti iba cez Rakúsko, kde je povolený prejazd bez zbytočného zastavovania. Pred cestou cez Rakúsko si natankujte, aby ste neboli nútení zastavovať. Povolený je iba prejazd cez krajinu do druhej destinácie.

Prejazd územím Rakúska bude umožnený po podpise potvrdenia, že cestujúci z trasy neodbočí, preukáže dôvod svojej cesty (napr. montážnu zmluvu v inom štáte, do ktorého cestuje) a bude mať plnú palivovú nádrž. Odporúčame vziať si montážnu zmluvu, resp. potvrdenie o montáži, ktoré Vám bude slúžiť na preukázanie účelu cesty pri prechode cez hraničné priechody. Potrebné je predložiť kompletne vyplnený formulár pre tranzit. S týmto vám pred vycestovaním pomôže tím Jurling.

Aké povinnosti mám v Nemecku?

Od 10.04.2020 platia na území Nemecka ohľadom obmedzení nové opatrenia. Je tu výnimka, na základe, ktorej nemusíte podstúpiť 14 dňovú domácu karanténu, avšak musíte dodržať pravidlá:
Pracovná činnosť sa musí vykonávať minimálne po dobu 3 týždňov a viac. Voľný pohyb po meste alebo obci je počas prvých 14 dní zakázaný. Počas tejto doby je možné sa pohybovať a dochádzať do kontaktu s osobami výhradne len v rámci pracoviska a mimo pracoviska sa zdržiavať na príslušnom ubytovaní. Odporúčame zabezpečiť si dostatočné množstvo potravín a potrebných zásob.

Chcem cestovať vlakom:

Stále je funkčné priame vlakové spojenie IC vlakmi napr. Mníchov – Viedeň, Regensburg – Viedeň, Würzburg – Viedeň, Hanau (Frankfurt n.M.) – Viedeň a pod.

Alternatívne je možné zvoliť prepravu vlakom do Mníchova (regionálnymi alebo IC/ICE spojmi) odtiaľ regionálnym vlakom do Freilassing (pôvodne zachádzali až do Rakúska – Salzburgu), tu je potrebné prestúpiť na S-Bahn smer Salzburg Hauptbahnhof (jedna zastávka), zo Salzburgu je možné pokračovať v smere na Viedeň rakúskymi regionálnymi vlakovými spojmi.

Územie SR je možné kedykoľvek opustiť, dostupná je však iba individuálna doprava!

Prečo nemôžem ísť cez Česko?

Tranzit občanov SR cez územie Českej republiky je naďalej možný len za účelom jednorázovej evakuácie do domovského štátu, nie je možný pre cestovanie za iným účelom (napr. za prácou do Nemecka, Nórska a pod.).

Návrat:

Pri návrate na Slovensko je prejazd cez Rakúsko povolený len za podmienky, že z trasy neodbočíte a pôjdete bez zbytočných zastavení rovno na Slovensko.

Podľa platného opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR sa nariaďuje všetkým osobám, ktoré od 27. mája 2020 od 00.00 hod vstúpia na územie SR, izolácia v zariadeniach určených štátom na dobu nevyhnutnú na vykonanie laboratórnej diagnostiky ochorenia COVID-19 alebo preukázania sa aktivovanou mobilnou aplikáciou na monitorovanie dodržiavania nariadenej izolácie. 

Informácie o spustení a podmienkach smart karantény je potrebné pred príchodom na hranice preveriť na webovej stránke ministerstva.

Tento oznam slúži informatívne. Priebežne Vás budeme informovať o ďalšom vývoji.

Veľa zdravia, Tím Jurling

Vitajte, vyplňte nezáväzne registračný formulár.

Profitujte ako živnostník na overených stavbách v zahraničí.